O mne

Moja choroba je fyzická a veľmi boľavá, prejavuje sa tak, že mám po celom tele veľké otvorené rany, pľuzgiere, chrasty, nemám nechty a prsty na rukách aj na nohách mám zrastené a zdeformované.

Narodil som sa ako bežné dieťa, zdravý. Lekári ma hneď po pôrode odviezli a ani ma neukázali mame. Otec ma bol pozrieť a videl maličký červený fliačik na mojej tvári. Až potom povedali rodičom, že som sa narodil chorý. Po 3-4 dňoch ma z nemocnice v Nových Zámkoch odviezli do Bratislavy, mama tam so mnou mohla byť len krátko, keďže ja som bol aj tak v inkubátore. Rodičia za mnou chodili  každý deň. Zo začiatku som ešte prsty nemal zrastené, ani zdeformované a mal som aj nechty. V Bratislavskej nemocnici som bol od januára do marca.

Často som padal, rodičia na mňa museli dávať veľký pozor, ako malý som ešte nevedel, že musím byť opatrný a nemám behať, lebo keď spadnem, tak mi pôjde koža dole a zbytočne si spravím ďalšie rany. Ako som už písal, po narodení som mal len fliačik na líci, no rany mi vyšli 1-2 dni po narodení sa.

Veľmi veľa sme chodili k lekárom na Slovensku, ale aj do zahraničia – do Komárom, Gersekarát, Győr atď. týždenne 2-3 krát. Do Gersekarátu sme chodili na týždne, bývali sme u jednej staršej babičky,  nie za malé peniaze.